آموزش تمیز کردن کندانسور یخچال فریزر

تمیز کردن کندانسور

تمیز کردن کندانسور یکی از امور حیاتی یخچال فریزر است کندانسور یکی از قطعات مهم یخچال فریزر است کندانسور یخچال در واقع همان خنک کننده گاز یخچال است در طول زمان گرد و غبار روی لوله های کندانسور را می‌پوشاند وقتی که گرد وغبار زیاد شود کندانسور نمی‌تواند وظیفه خنک کردن گاز یخچال را انجام دهد ز این رو عملیات خنک سازی یخچال درست صورت نمی گیرد و به کمپرسور فشار زیادی وارد میشود و حتی ممکن است باعث آسیب جدی و یا سوختن کمپرسور یخچال شود.

انواع کندانسور یخچال فریزر

 1. کندانسور هوایی یا کندانسور بیرونی که در پشت یخچال فریزر به صورت یک شبکه ی نردبانی و توری شکل به رنگ سیاه می باشد و بیشتر در مدل های قدیمی به کار می رفتند، البته این نوع کندانسور چون به صورت ایستاده در پشت یخچال فریزر قرار گرفته اند و چون در محیط قرار گرفته اند گرد و غبار بسیار کمتری جذب می کنند.
 2. کندانسور استوانه ای یا مکعبی یا حجمی که در کنار کمپرسور قرار می گیرند و در اکثر این مدل کندانسور ها با یک فن خنک می شود و گرمای درون کندانسور را به فضای بیرون انتقال می دهد این ن.ع بدلیل سطح کم تماس با محیط بیرونی نیاز به تمیز کردن دارند
 3. کنداسور مخفی یا درون بدنه کابین یخچال فریزر
  این نوع کندانسور ها بین فوم بدنه و ورق بدنه یخچال قرار دارد در اینجا بدنه خارجی یخچال فریزر وظیفه انتقال حرارت کندانسور را دارند گرد و خاک خیلی کمتر مانع حرارت می‌شود.

کندانسور یخچال

تمیز کردن کندانسور یخچال فریزر

 •  قطع کردن برق

اولین مرحله قطع برق یخچال فریزر است حتما دوشاخه را از پریز برق بیرون بکشید و بعد آن را در موقعیت مناسب قرار دهید تا به راحتی به پشت یخچال دسترسی
داشته باشید.

 • تعیین محل کندانسور

با توجه به نوع یخچال .در یخچال فریزرهای قدیمی در پشت یخچال است اما در یخچال فریزرهای جدید برای دسترسی به کندانسور باید قاب پنجره ی پایین یخچال را باز کرد

 •  تمیز کردن کندانسور و فن

با استفاده از برس، گرد  و غبار را از کندانسور و فن جدا کرده و سپس با استفاده از جارو برقی گرد و غبار را تمیز کنید.

در هنگام تمیز کردن کندانسور یخچال به موارد زیر توجه کنید

 • اگر یخچال فریزر شما مجهز به آبسردکن یا یخ ساز است، ورودی و تغذیه آب را نیز از یخچال جدا کنید.
 • حتما قبل از شروع تمیز کردن کویل و فن یخچال فریزر، دوشاخه آن را از برق جدا کنید.
 • حتما یخچال را در مکانی قرار دهید که دارای تهویه مناسب باشد تا از انباشته شدن گرد و غبار جلوگیری شود.
 • اگر احیانا به گرد و خاک حساس هستید، از ماسک مناسب استفاده کنید یا از کسی که نسبت به گرد و غبار حساسیت ندارد بخواهید تا این کار را انجام دهد.

استفاده از خدمات سرویس طلایی

اگر تمیز کردن کنداسور یخچال فریزر و یا ساید بای ساید برای شما دشوار است و یا وقت این کار ندارید، تکنسین‌های مجرب سرویس طلایی برای سرویس خدمت‌رسانی آماده می‌باشند. کافی است که با مرکز سرویس طلایی ارائه کننده تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید یا فرم درخواست سفارش سرویس و تعمیرات آنلاین را پر کنید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند و در زمانی که شما بخواهید نسبت به سرویس یخچال فزیرتان مراجعه نماییم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *