تعمیر ماشین لباسشویی و آشنایی با خطاهای ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از پر استفاده ترین وسایل برقی می باشد که در هر خانه ای یافت می شود و کمتر خانه ای است که از این وسیله استفاده نکند. روز نظافت فرا رسیده و شما تمامی لباس هایتان را در ماشین لباسشویی قرار می دهید تا شسته شود که متوجه می شوید ماشین لباسشویی خراب شده است. حال نمی دانید که باید چه کاری انجام بدهید؟ یا به کجا زنگ بزنید تا ماشین لباسشویی را تعمیر کنند؟

کافی است با سرویس طلایی تماس بگیرید و مشکل خود را اعلام کنید یا از طریق فرم درخواست تعمیرات لوازم خانگی به مرکز مشکل ماشین لباسشوییتان را اعلام کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیرند اگر مشکل جزئی باشد و احتیاجی به متخصص نباشد شما را راهنمایی می کنند که چگونه ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید. اگر مشکل جزئی نبود و احتیاج به متخصص بود، متخصصین سرویس طلایی در اسرع وقت خود را به محل مورد نظر می رسانند و ماشین لباسشویی را در حضور خودتان تعمیر می کنند.

این را باید بدانید که تعمیر ماشین لباسشویی کار هر کسی نیست و اگر ماشین لباسشویی شما توسط افراد غیر متخصص تعمیر شود بعد از مدتی ممکن است احتیاج به تعمیر مجدد و هزینه بیشتر شود و یا احتیاج باشد که ماشین لباسشویتان را تعویض کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی بسیار پر هزینه می باشد پس بهتر است به جای این که منتظر باشیم ماشین لباسشویمان تا خراب شود و آن را تعمیر کنیم بهتر است سالیانه آن را مرتب سرویس کنیم تا بتوانیم از هزینه های گزافی که زمانی که ماشین لباسشویمان خراب شد خلاص شویم.

تعمیر ماشین لباسشویی

آشنایی با خطاهای ماشین لباسشویی

حال ما در این مقاله سعی می کنیم رایج ترین خطاهایی که باعث خرابی ماشین لباسشویی می شوند را بیان کنیم تا اگر با این خطاها روبرو شدید بتوانید این خطاها را رفع کنید.

 1. یکی از خطاهایی که در هنگام کار ماشین لباسشویی با آن روبرو هستیم نشتی از کف ماشین لباسشویی است که می تواند علل متعددی داشته باشد. که مهمترین علت این خطا شیلنگ های تخلیه و ورودی آب به داخل ماشین لباسشویی می باشد. از دلایل دیگر می توان به به پمپ تخلیه ماشن لباسشویی و دریچه ورودی آب اشاره کرد.
 2. عمل آبگیری ماشین لباسشویی تمام شده است ولی مراحل بعدی انجام نمی شود. که این خطا می تواند شامل موارد زیر باشد.
 • ﻫﯿﺪرواﺳﺘﺎت ماشین لباسشویی ﺧﺮاب شده باشد.
 • ﻣﻮﺗﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ لباسشویی ﺳﻮﺧﺘﻪ اﺳﺖ.
 • ﺳﯿﻢ راﺑﻂ ﺑﯿﻦ ﻣﻮﺗﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ و ﻫﯿﺪرواﺳﺘﺎت ﻗﻄﻊ ﺷﺪه اﺳﺖ.
 1. یکی دیگر از خطاهای ماشین لباسشویی که ممکن است با آن روبرو شوید این است که لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاره شود. وظیفه این لاستیک این است که زمانی که ماشین لباسشویی در حال کار کردن است از صداهای ناهنجاری که در زمان چرخش با سرعت بالای دیگ ایجاد می شود به بیرون درز نکند. فرض کنید که این لاستیک پاره شده باشد حال آن صدای ناهنجار به گوش می رسد.
 2. یکی دیگر از خطاهای ماشین لباسشویی خراب شدن تایمرش است. یکی از قطعات خیلی مهم و حیاتی در ماشین لباسشویی تایمر است چون وظیفه کنترل برنامه شستشو در لباسشویی را بر عهده دارد. اگر این قطعه خراب شود مراحل شستشو به درستی انجام نمی شود و شستشو مختل خواهد شد.

 

تایمر ماشین لباسشویی

 1. خرابی برد ماشین لباسشویی یکی دیگر از خطاهای ماشین لباسشویی می باشد. وظیفه اصلی این قطعه کنترل و هدایت دستوراتی است که از دکمه استارت برای شروع کار ارسال خواهد شد اگر برد به هر دلیلی آسیب ببیند به هیچ طریقی نمی توان با ماشین لباسشویی کار کنیم.
 2. یک دیگر از خطاها این است که ماشین لباسشویی در حال کردن، حرکت می کند. که علل متفاوتی داشته باشد که این علل شامل موارد زیر هستند:
 • بست های ماشین لباسشویی در هنگام شستشوی لباس باز نشده باشد.
 • یکی دیگر از علل این خطا تنظیم نبودن تراز ماشین لباسشویی می باشد.
 • بار نامتعادل داشته باشد.
 • فنرها و کمک فنرها دچار مشکل شده باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *