تفاوت مایکروفر، مایکروویو و سولاردام

تفاوت بین مایکروفر، مایکروویو و سولاردام

این روزها برای خیلی از مردم حتی کسانی که قصد خرید جهیزیه یا خرید لوازم آشپزخانه دارند پیش آمده است که چه تفاوتی بین مایکروفر، مایکروویو و سولاردام چیست؟ مایکروفر را بخرند بهتر است یا سولاردام؟

ما در این مقاله به طور کامل و جامع در مورد این که هر دستگاه چه کارایی و کاربردی دارد صحبت می کنیم تا شما بتوانید راحتتر انتخاب کنید که چه دستگاهی می خواهید بخرید.

مایکروویو

در مایکروویو قسمتی به نام مگنترون تعبیه شده است. کار مگنترون به این صورت می باشد که امواجی تولید می کند که درای فرکانس ۲۴۵۰  مگاهرتز هستند. امواج تولید شده به دیواره های محفظه مایکروویو منعکس شده و بروی مواد غذایی مایکروویو متمرکز می شود.

همچنین این امواج تولید شده به دلیل فرکانس بالای خود موجب نوسان شده و باعث جنبش مولکول های آب درون مواد غذایی می گردد.

مایکروویو به گونه ای طراحی شده است که در صورت بسته بودن درب مایکروویو، امواج تولید می شود و زمانی که درب دستگاه باز می شود امواج متوقف می شود.

در صورتی که لولای دستگاه یا درب مایکروویو خراب شده یا آسیب دیده باشددر زمانی که از مایکروویو استفاده می کنید مقداری از به بیرون درز می کند که باید هر چه زودتر مایکروویو تعمیر شود.

برای تعمیر مایکروویو می توانید از طریق صفحه تماس با ما یا از طریق پر کردن فرم درخواست در صفحه تعمیر مایکروفر با ما در ارتباط باشید تا تکنسین های مجرب ما در اولین فرصت برای تعمیر دستگاه تان مراجعه نمایند.

مایکروفر

مایکروفر دستگاه چند منظوره ای است که به وسیله همان مگنترون که در بالا توضیح دادیم و یک المنت کار میکند و برای پخت مواد غذایی، یخ زدایی و گرم کردن و گریل غذا به کار می رود. ماده غذایی در مایکروفر به طور کامل پخته میشود و تمام میکروبهای بیماری زا آن از بین میرود و به خاطر سرعت پخت ویتامین هایی که در روشهای معمول از بین میروند، فرصت نابودی ندارد.

در مایکروفر کلید هایی تعیین شده که میتوانید انتخاب کنید که مواد غذایی به چه روشی پخته شود یعنی فقط با ویو یا همان اشعه یا با المنت گریل شود یا اینکه با هردو اشعه و المنت پخته شود .

داشتن المنت در مایکروفر مزیت بسیار بالایی است چون به شما این امکان را می دهد که بتوانید انواع مدل پخت و پز ها و گریل ها را برای انواع غذا ها و کیک و شیرینی ها را داشته باشید

پس تا اینجا متوجه شدیم که تفاوت مایکروویو و مایکروفر این است که در مایکروویو فقط از اشعه برای پخت و پز و گرم کردن مواد غذایی استفاده می شود ولی در مایکروفر هم از اشعه و هم از المنت استفاده می شود که کارایی بالاتری دارد.

مایکروفر

سولاردام

سولاردام فناوری ابداعی کمپانی ال‌جی است که در واقع ترکیبی از فناوری مایکروویو و امواج گرمایشی نوری است.

در سولاردام، سیستم پخت مایکروویو وجود دارد اما المنت های نوری نیز به سیستم اضافه گردیده است .

این هیتر نوعی المنت نوری است که امواج نورانی با گرما و عمق نفوذ بسیار بالا تولید می‌کند.

علاوه بر المنت نورانی در قسمت بالا، در کف محفظه پخت نیز یک سیستم مگاهیتر شامل چند نوع هیتر سرامیک و هالوژنی تعبیه گردیده که امواج گرمایشی نورانی را از سمت پایین به مواد غذایی می تابانند و به این صورت می‌تواند غذا را از پایین هم گریل کند.

محفظه پخت نیز در سولاردام بر خلاف دستگاه های متداول که به شکل چهارگوش است، به صورت مدور و استوانه ای ساخته شده تا امواج گرمایی را بهتر بر روی مواد غذایی منعکس کند.

سولاردام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *