تمیز کردن مایکروفر | چگونه داخل مایکروفر را تمیز کنیم؟

تمیزکردن مایکروفر

امروزه خانواده های زیادی از مایکروفر برای آماده کردن غذا، درست کردن کیک و شیرینی از آن استفاده می کنند اما اغلب افراد از سخت بودن مرحله تمیز کردن مایکروفر و از بین بردن لکه های موجود در آن شکایت دارند و خیلی کم تن به تمیز کردن این وسیله می دهند. امروز در سرویس طلایی قصد داریم تا شما را با روش های راحت تمیز کردن مایکروفر آشنا کنیم.

تمیزکردن مایکروفر

برای تمیزکردن مایکروفر از یک دستکش پلاستیکی، برای تمیزکاری استفاده کنید.

۵ روش ساده برای تمیز کردن داخل مایکروفر

  1. تمیز کردن مایکروفر با جوش شیرین

ابتدا حدود ۲۰ دقیقه آب و جوش شیرین را داخل مایکرو حرارت بدهید. بعد از ۲۰ دقیقه با استفاده از دستکش ظرف را از داخل مایکرو بیرون بیاورید. در این مرحله با استفاده از حوله میکروفیبر (مخصوص تمیز کردن مایکروفر) که آن را مرطوب کرده بلافاصله داخل و شیشه مایکرو را تمیز کرده و سپس آن را خشک کنید.

  1. تمیز کردن مایکروفر با استفاده از سرکه

یک کاسه (یک شیشه) مخصوص مایکرو را تا نصفه آب کنید و سپس یک قاشق پر سرکه سفید هم به آن اضافه کنید.
سپس این محلول را به مدت ۵ دقیقه داخل مایکروفر قرار بدهید. بعد از مدتی از روشن کردن مایکروفر شاهد بخار شدن محلول خواهید بود.
سپس محلول را از مایکروفر خارج کرده و آنگاه با یک دستمال تمیز و نرم مایکروفر را تمیز کنید.

  1. استفاده از لیمو برای تمیز کردن مایکروفر

یک لیمو را نصف کرده و سپس داخل یک کاسه قرار دهید و سپس یک قاشق آب هم به آن اضافه کنید و آنگاه ظرف را به مدت یک دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید. بعد داخل مایکروفر را با دستمال تمیز و نرم پاک کرده و ظرف مخصوص آن را هم بشویید.

تمیزکردن مایکروفر با لیمو

  1. تمیز کردن مایکروفر با مایع ظرفشویی

یک کاسه مناسب (ظرف مناسب) مخصوص مایکروفر را با آب گرم پرکرده و سپس به میزان لازم مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و آنگاه ظرف را به مدت یک دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید. مثل روش های قبل بعد از در آوردن ظرف با یک اسفنج داخل مایکروفر را تمیز کنید.

  1. تمیز کردن مایکروفر با استفاده از مایع مخصوص تمیز کردن شیشه

داخل یک کاسه، مایع مخصوص تمیز کردن شیشه با آب گرم را، طوری ترکیب کنید که مایع تمیز کردن شیشه، دو برابر آب باشد. سپس یک اسفنج را وارد این محلول کنید و با آن، داخل مایکروفر را به‌صورت کامل تمیز کنید.

مطمئن شوید که تمام قسمت‌های داخلی مایکروفر را با دقت تمیز می‌کنید، چراکه کثیفی‌ها می‌توانند در تمام نقاط داخلی مایکروفر باشند.

پس از این کار با یک دستمال تمیز و نسبتا خیس، داخل مایکروفر را تمیز کنید و مطمئن شوید که تمام نشانه‌های مربوط به محلول از داخل مایکروفر پاک شده باشند، زیرا این محلول دارای مواد شیمیایی است که می‌تواند روی غذای شما تأثیر بگذارد.
درنهایت یک بار هم با دستمال خشک مایکروفر را تمیز کنید.
در صورت باقی‌ماندن لکه‌ها، می‌توانید دستمال را به روغن زیتون آغشته کنید و با آن مایکروفر را تمیز کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *