راهنمای کامل خرید پکیج

نصب پکیج

پکیج  یا همان پکیج دیواری جایگزینی برای موتورخانه است که حجم زیادی را در بر می‌گرفتند. به وسیله پکیج می‌توان آب گرم مورد نظر برای استفاده در منزل و همینطور مورد نیاز برای گرم شدن شوفاژها و رادیاتورها را تامین می‌کند. به راحتی می‌توان به جای یک کابینت نصب کرد.

خرید پکیج جدید مخصوصا که در وسط زمستان از کار بیفتد یک امر بسیار مهم و ضروری است چون برای تامین آب گرم و گرمایش ساختمان از آن استفاده می‌کنیم. به همین خاطر کافی است که قبل از خرید یک پکیج جدید، پارامترهایی که در خرید یک پکیج به شما کمک می‌کنند را بشناسید که راحتتر بتوانید پکیج مورد نظرتان را انتخاب کنید.

با وجود این که پکیج دیواری نسبت به موتورخانه راندمان و کارایی بالاتری را دارد خرید پکیج یک امری منطقی می‌باشد لازم است که میزان هزینه‌ای را که بخواهید برای خرید و نصب پکیج بکنید را در نظر داشته باشید.

در صورتی که پکیج تان دچار مشکل شده است به جای خرید دوباره پکیج، بهتر است آن را تعمیر کنید چون با یک سرویس تعمیر ساده مشکل پکیج تان حل شود و احتیاجی به خرید دوباره پکیج نداشته باشید.

برای ارزیابی وضعیت فعلی و همینطور سرویس پکیج و یا انجام تعمیر پکیج می‌توانید با ما تماس بگیرید یا با پر کردن فرم درخواست تعمیر پکیج در صفحه تعمیر پکیج کارشناسان ما با شما تماس می‌گیرند و در اولین زمانی که شما درخواست کردید به محل آمده و تعمیر پکیج را در محل انجام می‌دهند.

مزایای پکیج دیواری

  1. از مهمترین مزیت پکیج می‌توان به این مورد اشاره کرد که دیگه احتیاجی به موتورخانه نیست و هر واحد می‌توانند به صورت جداگانه از پکیج استفاده کنند و هم این که باعث حذف لوله کشی‌های گسترده‌ای که قبلا در ساختمان می‌شد می‌شود.
  2. کاهش هزینه‌های مربوط به تعمیرات موتورخانه
  3. بازدهی بیشتر و صرفه جویی در مصرف انرژی
  4. وجود آب گرم فوری و دائم
  5. عملکرد آرام و بدون سر و صدا نسبت به موتورخانه

معایب پکیج دیواری

  1. عمر پکیج نسبت به موتورخانه کمتر است.
  2. بخشی از فضای داخل واحد را اشغال می‌کند.
  3. در واحدهای بالای ۳۰۰ متر کارایی ندارد.

انتخاب نوع پکیج

پکیج‌هایی که امروزه در بازار موجود است که دارای قابلیت‌های متنوعی بوده است که از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به فن دار بودن و بدون فن بودن، تک مبدله و دو مبدله و غیره اشاره کرد.

پکیج‌های امروزی از سیستم دودکش‌های دو جداره استفاده می‌کند که به آنها قابلیت انتقال اکسیژن را برای احتراق به محفظه بسته احتراق داده و سپس دی اکسید کربن خروجی را از جداره دوم به بیرون هدایت می‌کند. در برخی از ساختمان‌ها که از سیستم دودکشی مناسبی برای خروج گاز دی اکسید کربن برخوردار نیست باید از پکیج‌های دارای فن استفاده کرد.

در یک طبقه بندی دیگر پکیج به دو گروه تک مبدله و دو مبدله تقسیم می‌شود. در پکیج تک مبدله، وظیفه گرمایش آب جهت انتقال به مدار رادیات و همچنین تمامی شیرهای مصرفی در آشپزخانه و حمام بر عهده تنها یک مبدل است که همین موضوع باعث جرم گیری سریعتر مبدل‌های پکیج نسبت به نوع دو مبدله می‌باشد.

راهنمای کامل خرید پکیج

به طور معمول پکیج‌های دیواری ابعاد و سایز کوچکی دارند که حدودا از نظر عرضی در رنج ۵۰-۴۰ سانتی متر و از نظر طولی ۸۰-۷۰ سانتی متر می‌باشد که حجمی معادل یک یا دو کابینت را در بر می‌گیرد.

ظرفیت پکیج

پکیج معمولا در سایزهای مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند که باید با توجه به متراژ واحدتان می‌توانید از بین این مدل‌ها یکی را انتخاب کنید. با توجه به این که در چه منطقه آب و هوایی زندگی می کنید از نظر میزان سردی هوا در فصل زمستان ممکن است انتخاب نهایی با کمی احتیاط انجام پذیرد.

ظرفیت حرارتی خروجیمتراژ مناسب
۲۴KWتا ۱۵۰ متر مربع
۲۸KWاز ۱۵۰ تا ۲۲۰ متر مربع
۳۰KWاز ۲۲۰ تا ۳۰۰ متر مربع
۳۵KWاز ۳۰۰ تا ۳۵۰ متر مربع

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *