علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر

علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر

مشکل و علت اصلی داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر چیست؟

با یک آموزش دیگر در وب سایت سرویس طلایی در خدمت شما عزیزان و همراهان عزیز هستیم. در این آموزش با علت داغ شدن موتور یخچال فریزر صحبت میکنیم. ممکن است برای بسیاری از شما پیش آمده باشد، که گرمای خارج شده از موتور یخچال خود را احساس کرده و بابت داغ شدن موتور یخچال خود نگران باشید. بهتر است بدانید که گرمای خارج شده از موتور یا کمپرسور به طور کلی امری طبیعی در یخچال محسوب می شود. تقریبا در بسیاری از اوقات چیزی برای نگرانی وجود ندارد. با این حال گاهی اوقات مواردی سبب بروز مشکل در سیستم یخچال شده اند، که در ادامه اثرات آنها، داغ شدن بیش از حد موتور یخچال را شاهد هستیم.

در صورتی که موتور یخچال فریزر شما خیلی داغ می کند، یا مشکلات دیگری با دستگاه خود دارید که امکان استفاده از یخچال را برایتان ناممکن ساخته است، بهترین کاری که میتوانید انجام دهید، تماس با کارشناسان تعمیر یخچال سرویس طلایی میباشد. برای اینکار می توانید با شماره ۳۳۵۲۳۶۳۹-۰۲۱ تماس گرفته و یا درخواست خود را بصورت آنلاین در سایت سرویس طلایی ثبت نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 

علت داغ شدن زیاد موتور یخچال

همانطور که اشاره شد، گرم شدن موتور یخچال امری طبیعی است. با این حال، در صورتی که با داغ شدن بیش از حد و زیاد موتور یخچال یا همان کمپرسور یخچال، برخورد کرده اید، می بایست بسیار احتیاط کنید. داغ شدن زیاد کمپرسور یکی از مشکلات رایج یخچال فریزر بوده و جای نگرانی دارد چرا که علاوه بر خطر آتش سوزی، می تواند نهایتا خراب شده و از کار بیوفتد که در این حالت، شما میمانید و یخچالی پر از مواد غذایی فاسد شدنی و هزینه بالای خرید یک کمپرسور جدید! بنابراین هر زمان که احساس کردید گرم شدن موتور یخچال فریزر شما از حالت عادی خارج شده است فوراً با کارشناسان سرویس طلایی تماس بگیرید تا با اعزام یک متخصص به محل از مشکلات و ضررهای بیشتر جلوگیری کند.

 

  • داغ شدن کمپرسور

داغ شدن بیش از حد کمپرسور یخچال می تواند به خاطر این باشد که کمپرسور برای کار کردن بیش از حد، تحت فشار است و یا مدت زمان طولانی مشغول به کار بوده است. این امر به طور کلی، از وجود یک مشکل در سیستم خنک سازی یخچال خبر می دهد. دو دلیل رایج برای گرم شدن زیاد کمپرسور یخچال، کم بودن مبرد یا گاز یخچال و تنظیم دمای ترموستات بر روی مقادیر بسیار پایین است.

حتی اگر حرارت تولیدی بالا در موتور به مشکلی چون آتش سوزی نیانجامد، داغ شدن زیاد موتور می تواند منجر به کوتاه شدن طول عمر مفید یخچال شود.

 

  • گرفتگی کندانسور

لوله های کندانسور وظیفه پخش و انتقال گرمای گرفته شده از داخل یخچال به محیط اطراف را بر عهده دارند. به مرور زمان، بر روی این لوله ها انواع ذرات گرد و خاک و آلودگی می تواند قرار گرفته و لوله ها را بپوشاند که در این حالت، پخش گرما و تبادل آن با محیط دشوارتر می گردد. درنتیجه حرارت و گرما در سایر اجزای سیستم خنک سازی، همچون کمپرسور تجمع یافته و موجب بالا رفتن دمای این قطعات می شود. لذا سعی کنید بصورت مرتب لوله های کندانسور را تمیز کنید.

 

  • فن خنک کننده

کمپرسور هر یخچال دارای یک فن خنک کننده است که به حذف گرمای تولیدی در هنگام تبدیل مبرد یخچال از مایع به گاز و بلعکس، کمک می کند. فن خنک کننده بسیار مهم است، به طوری که در صورت خرابی و کار نکردن آن، اورلود کمپرسور و داغ شدن آن اتفاق خواهد افتاد.

تماس با مرکز مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کشور - سرویس طلایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *