علت داغ شدن کمپرسور یخچال چیست؟

کمپرسور یخچال فریزر

کمپرسور یخچال چرا داغ می‌شود؟

این یکی از سوالاتی که شاید برای همه ما پیش بیاید و با آن روبرو شویم .البته چون یخچال کار می کند کمپرسور در حالت عادی گرم است ول اگر داغی غیرعادی بود باید مورد بررسی قرار بگیرد.داغی بیش از حد باعث سوختن موتور یخچال می‌شود پس باید برای جلوگیری از خسارت حتما با تعمیرکار تماس بگیرید مرکز سرویس طلایی ارائه کننده خدمات تعمیر لوازم منزل می‌باشد که عمده فعالیت این مرکز تخصصی تعمیرات یخچال فریزر است .بدلیل افزایش قیمت یخچال فریزر باید توجه زیادی به این مسئله بکنید و قبل از اینکه متحمل هزینه زیادی شوید حتما با یک تعمیرکار یخچال فریزر تماس بگیرید و یا جهت مشاوره با سرویس طلایی تماس گرفته و یا درخواست خود را از طریق فرم درخواست,پیام خود را ارسال کنید تا کارشناسان سرویس طلایی راهنمایی های لازم را به شما ارائه کنند.

 

تمیز کردن کندانسور

عوامل موثر در داغ شدن کمپرسور یخچال

یکسره کار کردن کمپرسور یخچال

اگر موتور یخچال به طور یکسره کار کند موتور خواهد سوخت.کمبود گاز یخچال و همچنین خرابی ترموستات نیز باعث بروز این مشکل می‌شود.

تمیز نبودن کندانسور

تمیز نبودن کندانسور یخچال باعث می شود گاز داخل لوله های کندانسور نتواند گرمای خود را به محیط بدهد و سبب گرم ماندن گاز داخل لوله های کندانسور می شود.سعی کنید همیشه لوله های کندانسور یخچال را از گرد وغبار پاک کنید.تمیز کردن کندانسور تاثیر زیادی در راندمان یخچال دارد.در مورد چگونگی تمیز کردن کندانسور یخچال فریزر این مقاله را مطالعه کنید : آموزش تمیز کردن کندانسور یخچال فریزر

خرابی رله استارت موتور

اگر رله استارت که قطعه ای مشکی رنگ در بغل موتور است ایراد داشته باشد سبب می شود موتور به مرور داغ شود و آمپر می کشد و در نهایت سبب داغ شدن بیش از حد موتور یا کمپرسور می شود. در این حالت هرچه موتور یخچال کار کند سرمایی وارد یخچال نمی شود که در نتیجه نیاز است موتور تعویض شود.

عدم کار کرد صحیح فن خنک کننده یخچال

موتور همه یخچال ها دارای فن خنک کننده هستند، اگر فن خنک کننده یخچال خراب شده باشد و نتواند کمپرسور را خنک کند این مشکل به وجود خواهد آمد و در طولانی مدت باعث کار نکردن و اورلود کمپرسور خواهد شد.

نامناسب بودن محیط یخچال

اگر یخچال در جای مناسبی قرار نداشته باشد در برابر نور مستقیم آفتاب باشد و یا کنار اچاق گاز و بخاری قرار بگیرید که این وسایل گرما تولید می‌کنند باعث داغ شدن کمپرسور می‌شود.دمای مناسب برای محیط یخچال بهتر است ۲۰ تا ۲۷ درجه سانتی گراد باشد در غیر این صورت موتور همیشه گرم و به مرور زمان خواهد سوخت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *