چرا آبسردکن یخچال فریزر و ساید بای ساید کار نمیکنه؟

مشکل کار نکردن آبسردکن یخچال - سرویس طلایی

سلام خدمت شما با مقاله آموزشی دیگری در وب سایت سرویس طلایی همراه شما عزیزان هستیم، در این مقاله ” چرا آبسردکن یخچال فریزر و ساید بای ساید کار نمیکنه؟ ” قصد داریم به این موضوع مهم بپردازیم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما بدرستی آب را خنک نکند و یا اصلاً کار نکند و از کار متوقف شده باشد یا ممکن است کلا آب ندهد و…

در این جور مواقع بهترین کار تماس با مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی میباشد که میتوانید با شماره تماس ۳۳۵۲۳۶۳۹-۰۲۱ با سرویس طلایی تماس بگیرید تا همکاران ما راهنمایی های لازم را خدمت شما ارائه کنند. به این موضوع توجه داشته باشید که امر تعمیر یخچال یا تعمیر یخچال ساید بای ساید ، امری بسیار حیاتی و تخصصی است که باید زیر نظر متخصصین با تجربه صورت پذیرد.

 

دقیقاً چرا آبسردکن یخچال شما کار نمی کند؟

در ابتدا باید دلیل اصلی اینکه چرا آبسردکن یخچال شما کار نمی کند؟ را پیدا کنیم. بیاید دقیق تر به موضوع نگاه کنیم. مشکل آبسردکن یخچال شما دقیقا چه چیزی است؟ از موارد زیر انتخاب کنید.

آیا آبسردکن یخچال آب را خنک نمی کند؟

یا از آبسردکن یخچال شما آبی خارج نمی شود؟

ممکن است دلیل کار نکردن آبسردکن یخچال، شکستگی یا خراب شدن پدال آبسردکن باشد. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع میپردازیم همراه ما باشید…

 

چرا آبسردکن یخچال آب را خنک نمی کند؟

دو دلیل عمده برای مشکل یا علت خنک نکردن آبسردکن یخچال میتوان نام برد.

۱- ایراد برد کنترلی دیسپنسر یا آبسردکن

۲- عدم تنظیم ترموستات دمایی یخچال

 

علت اینکه چرا آبسردکن یخچال شما آب نمی دهد و یا از آبسردکن آب خارج نمیشود؟

در بسیاری موارد ممکن است آبسردکن یخچال شما آب ندهد و یا از آبسردکن یخچال شما آب خارج نشود، دلیل این مشکل میتوانید ریشه در موارد زیر داشته باشد:

۱- فشار کم آب

۲-فیلتر آب

۳- ایراد برد کنترلی دیسپنسر یا آبسردکن

۴- لوله انتقال آب یخ زده است

۵- مشکل در شیر ورودی آب یا شیر برقی

۶- سوئیچ درب

۷- سوئیچ دیسپنسر یا آبسردکن

 

 

چرا آبسردکن ساید بای ساید کار نمیکند؟ + توضیح مختصر

تا اینجا امیدوارم اطلاعات مفیدی با شما به اشتراک گذاشته باشیم اما در ادامه قصد داریم که مواردی که باعث میشن آبسردکن یخچال کار نکند را با شما بررسی کنیم.

 

  • لوله انتقال آب

اولین دلیل و معمول ترین دلیل آب ندادن آبسردکن یخچال میتواند یخ زدن لوله آب درون درب یخچال باشد. گاهی این لوله را در بخش فریزر ساید بای سایدها قرار می دهند و در این حالت نیز احتمال یخ زدن لوله بیشتر می شود. برای اطمینان از این امر، می توانید لوله را از سمت پایین یخچال جدا کنید و از درون آن فوت کرده و یا زیر شیر آب بگیرید. در صورتی که لوله یخ زده باشد، از سمت دیگر چیزی خارج نخواهد شد و میتوان تشخیص داد که لوله انتقال آب یخچال بدرستی کار میکند یا خیر؟ جهت جلوگیری از مشکلات این چنینی لازم است از تنظیم دمای صحیح فریزر خود مطمئن شوید همچنین زمانی که دمای فریزر به زیر صفر درجه فارنهایت برسد، امکان یخ زدن لوله آب وجود دارد و دمای داخل فریزر باید همیشه در بازه ۱۸- تا ۱۲- درجه سانتیگراد باشد.

 

  • تنظیم دمایی ترموستات یخچال

زمانی که ترموستات دمایی یخچال داری مشکلی باشد، تنظیم دما بهم ریخته و احتمال از کار افتادن آن وجود دارد. در این حالت، تکنسین باید به بررسی ترموستات پرداخته و در صورت خرابی، آن را تعویض نماید. به همین منظور میتوانید با شرکت سرویس طلایی تماس بگیرید.

 

  • فیلتر آب

در صورتی که فیلتر آب یخچال دارای گرفتگی و مسدودیت باشد، جریان آب به آبسرکن دچار اختلال شده و کاهش می یابد، که این امر خود باعث کارکرد نادرست آبسردکن خواهد شد. فیلتر آب یخچال بطور معمول هر ۶ ماه یک بار باید تعویض شود تا از جریان مناسب و کیفیت آب قابل قبول اطمینان حاصل شود.
در صورتی که می خواهید فیلتر آب یخچال را عوض کنید و به کمک متخصصین سرویس طلایی احتیاج دارید، میتوانید با شماره ۳۳۵۲۳۶۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

 

  • خرابی برد کنترلی دیسپنسر

در صورتی که برد کنترلی دیسپنسر یا همان آبسردکن خراب باشد، بسیاری از عملیات های آبسردکن و نیز یخچال متوقف می شود. ممکن است این بخش، توان الکتریکی لازم را که برای کارکرد صحیح آبسردکن یخچال لازم است، تامین نکند. این برد کنترلی هر یک از دو بخش آبسردکن و یخساز و صفحه نمایش را کنترل می نماید. اگر تنها یکی از این بخشها کار نمی کنند، ابتدا آنها را بررسی نمایید و در صورتی که کل مجموعه دیسپنسر از کار افتاده است، برد را بررسی کنید که سوختگی یا اتصال کوتاه نداشته باشد و یا خازنی نسوخته باشد. تشخیص اینکه یخچال شما به یک برد کنترلی جدید احتیاج دارد یا خیر، برعهده تکنسین های حرفه ای تعمیر یخچال خواهد بود.

 

  • خرابی شیر ورودی آب

شیر ورودی آب (شیر برقی)، آب را به داخل یخچال آورده و به بخش های آبسردکن و یخساز یخچال می رساند و می تواند هم بصورت الکترونیکی و هم مکانیکی از کار بیافتد. از سالم بودن سلنویدهای شیر ورودی آب توسط یک مولتی متر اطمینان حاصل کنید. به علاوه از مسدود نبودن آن نیز مطمئن شوید. در صورتی که به تشخیص تعمیرکار، شیر ورودی آب یخچال شما معیوب از آب درآمد، با تعویض آن احتمالا مشکل کار نکردن آبسردکن یخچال حل خواهد شد.

 

  • فشار آب خانه

یک دلیل دیگر برای مشکلات آبسردکن، کم بودن فشار آب خانگی شما است. همانطور که می دانید، حداقل فشار مورد نیاز برای عملکرد صحیح شیر ورودی آب، ۲۰ psi است. لذا در صورتی که فشار آب خانگی شما از این مقدار کمتر باشد، ممکن است شیر باز نشده و در نتیجه آبسرد کن کار نکند.

 

  • خرابی میکرو سوئیچ و کلیدهای دیسپنسر

ممکن است میکرو سوئیچ یا کلیدهای دیسپنسر که بر روی یخچال نصب می شوند و عملیات اتوماتیک خروج آب و یخ از آبسردکن و یخساز را کنترل می کنند، ایراد داشته و معیوب باشند. این کلیدها که می توانند نوع یخ، دمای آب و سایر تنظیمات را کنترل کنند، ممکن است دارای اتصالات نادرست و یا سوخته باشند. همچنین ممکن است از فریم و بدنه خارج شده و یا به سبب ضربه یا حرارت دچار مشکلات فنی گردیده و جریان نداشته باشند.

 

  • ایراد سیم کشی های داخلی

ممکن است مشکلات ناشی از سیم کشی های داخلی و مهار سیم ها در درون یخچال شما باشد. داخل یخچال و درب ها را بررسی کنید و سیم هایی که قطع شده اند را متصل کنید. ممکن است برخی از آنها بر اساس نوسانات جریان و یا عوامل دیگری سوخته باشند، که در این حالت تشخیص آنها ساده بوه و برای رفع مشکل باید تعویض شوند.

اگر مطالب ارائه شده در رفع مشکل برای شما کارساز نبود، احتمالا به یک تعمیرکار حرفه ای جهت بازدید و رفع اشکال دستگاه و تعمیر آبسردکن یخچال خود نیاز دارید به شما پیشنهاد می کنیم که با ما تماس بگیرید.

 

  • ایراد سوئیچ درب یخچال

در حالتی که درب یخچال باز است، قفل درب باعث خاموش شدن آبسردکن و یخساز می شود. در صورتی که ایرادی در سوئیچ قفل درب وجود داشته باشد، حتی با بسته بودن درب نیز می تواند از فعال شدن و کار کردن آبسردکن و یا یخساز یخچال جلوگیری کند. برای تست سالم بودن قفل درب، از یک مولتی متر برای وجود جریان در آن استفاده کنید.

تماس با مرکز مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران و کشور - سرویس طلایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *