نحوه تعویض کیسه جاروبرقی

تعویض کیسه جاروبرقی

اگر در هنگام استفاده از جاروبرقی احساس می کنید که جاروبرقی به خوبی مکش ندارد احتمال دارد که کیسه جاروبرقی پر شده باشد حال زمان آن رسیده که کیسه جاروبرقیتان را عوض یا خالی کنید.

در این مقاله تصمیم داریم که نحوه تعویض کیسه جاروبرقی را آموزش بدهیم ولی ذکر این نکته الزامی است که بعضی از جاروبرقی‌ها کیسه یکبار مصرف دارند و بعضی دیگر از جاروبرقی‌ها کیسه‌های دائمی و قابل استفاده مجدد دارند. قبل از این که کیسه جاروبرقیتان را عوض کنید باید ببینید که جاروبرقیتان در کدام یک از دسته‌هایی که گفته شد قرار می‌گیرد.

روش تعویض کیسه جاروبرقی

  1. برای جلوگیری از ایجاد آلودگی و نفوذ گرد و خاک به نقاط دیگر خانه یک پارچه یا روزنامه در زیر جاروبرقی قرار دهید
  2. لوله جاروبرقی را از جاروبرقی جدا کرده و بعد از آن درب محفظه‌ای که کیسه جاروبرقی در آن قرار دارد را با احتیاط باز کنید
  3. کیسه جاروبرقی را به آرامی از محلی که در آن قرار گرفته است جدا کرده و مراقب باشید که گرد و خاکی که اطراف درب کیسه وجود دارد به داخل دستگاه نریزد
  4. اگر کیسه جاروبرقی شما از نوع دائمی می‌باشد و هیچ گونه پارگی یا پوسیدگی در کیسه وجود ندارد (قابل استفاده مجدد می‌باشد) می‌بایست آن را تخلیه و تمیز کنید و دوباره در محل خود قرار دهید. اما در صورتی‌که پاکت جاروبرقی شما یکبار مصرف می‌باشد و پر شده باشد، باید کیسه را دور بندازید و کیسه نو و جدیدی را بردارید و در محل قرارگیری کیسه در داخل دستگاه قرار بدهید. دقت کنید که کیسه را به درستی در محل قرار گیریش قرار دهید.
  5. درب محفظه‌ای که کیسه در آن قرار می گیرد را ببندید و لوله جاروبرقی را به درستی به جاروبرقی وصل کنید

نکاتی که باید در حین تعویض کیسه جاروبرقی بدانید:

  1. دقت کنید که کیسه به درستی در محل خود قرار بگیرد. چنانچه کیسه به درستی سر جای خود قرار نگیرد، گرد و غبار از کنار درب کیسه وارد مخزن جاروبرقی می‌شود و به فیلتر و موتور جاروبرقی آسیب می‌رساند که در نهایت باید دنبال تعمیر جاروبرقی خود باشید.
  2. به تازگی کیسه جاروبرقی خود را تعویض کرده باشید و برای اولین بار قصد استفاده از جاروبرقی را دارید، بهتر است ابتدا جاروبرقی را با قدرت پایین روشن نمایید و سپس به میزان قدرت مد نظر خود برسانید.
    به دلیل این که پاکت جاروبرقی خالی بوده و اگر دستگاه با موتور بالا روشن کنیم حجم زیادی از هوا با فشار وارد کیسه می‌شود و ممکن است باعث پارگی کیسه شود.
  3. دقت شود اگر جاروبرقی شما مجهز به سیستم جذب مایعات نیست، به هیچ عنوان در سطوح خیس و مرطوب از جاروبرقی استفاده نکنید. چون رسیدن رطوبت و نم به کیسه جاروبرقی باعث بسته شدن منافذ کیسه می‌شود و خروج و مکش هوا هم دچار اختلال شده و به جاروبرقی آسیب جدی وارد می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *