سوالات متداول شما

کارشناسان سرویس طلایی بصورت ۷/۲۴ (۷ روز هفته - ۲۴ ساعته) آماده پاسخگویی به شما هستند، تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم به شما ارائه شود زمان مراجعه کارشناس تعمیرات به شما بستگی دارد و می توانید زمان دلخواه خود را اعلام کنید تا هماهنگی های لازم بین دو طرف انجام شود.

هزینه تعمیرات کاملا متغیر است و با توجه به مشکل و نوع خرابی می تواند متفاوت باشد، همچنین ممکن است نیاز به قطعات بیشتری وجود داشته باشد. اما تمامی خدمات طبق تعرفه اتحادیه و زیر نظر این سازمان انجام می شود.

خیر - در صورتی که مشکل گزارش شده برطرف نشود و یا پس از تعمیر دوباره مشکل ایجاد شود تا ۹۰ روز فرصت دارید که به مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی گزارش دهید تا شرکت با اعزام مجدد تکنیسین بدون هزینه مجدد مشکل را برطرف نماید.

بله، شما قادر هستید قطعات لازم را شخصا خریداری کنید. اما بهتر است قبل از خریداری اطمینان حاصل فرمایید که قطعه مورد نیاز باشد. لازم به ذکر است که این مرکز به هیچ عنوان ضمانتی در قبال سالم بودن و نحوه کارکرد قطعات خریداری شده توسط شما ارائه نمی دهد.

مجموعه سرویس طلایی، به حریم خصوصی مشتریان خود احترام خاصی قائل است لذا تمامی متخصصان این مرکز علاوه بر سال ها تجربه در زمینه برخورد با مشتریان و آموزش رعایت حفظ حریم شخصی دارای مدارک تایید شده از تمامی مراجع نظارتی و انتظامی می باشند. همچنین تمامی متخصصین توسط نظرسنجی های مشتریان قبلی، رتبه بندی می شوند و تکنیسین های که نمره های قبولی دریافت نکرده باشند از فعالیت کنار گذاشته می شوند.

ما در سرویس طلایی، با سالها سابقه فعالیت حرفه ای توانستیم نظر اکثریت مشتریان خود را جلب نمائیم، به همین دلیل مشتریان ما سالهاست که به ما اعتماد می کنند و برای اینکه مشتریان دائمی داشته باشیم سعی داریم که رضایت آنها را جلب نمائیم، اما چنانچه در نوع سرویس دهی یا تکنیسین های ما رضایت کافی نداشتید می توانید با واحد انتقادات و شکایات ارتباط برقرار کنید تا موضوع توسط شرکت پیگیری شود.